Iti oferim 25% REDUCERE la toata categoria BELETRISTICA! Promotia nu se cumuleaza cu alte reduceri si nu se aplica titlurilor aflate in alte campanii active.
îmi propun să numesc o parte dintre problemele cu care se confruntă fiinţa umană, deoarece actul numirii ne conferă adesea o anumită putere asupra acestor probleme. Marea majoritate a oamenilor,în raport cu frica, interpretează greşit semnalele acesteia şiîn mod similar procedează şi cândîncearcă să acţionezeîn vederea eliminării acesteia. Drept urmare duc, metaforic vorbind o viaţă de prizonier,într-o celulă confortabilă, sub tutela ignoranţei şiînconjuraţi fiind de zăbrelele fricii.
Creierul mijlociu recepţionează orice pericol ca fiind de natură fizică, astfel că,în majoritatea situaţiilor confrontaţionale (reale sau fictive). Tindem să rămânem inerţi sau simţim nevoia de a evada. Pentru mecanismul nostru de supravieţuire, fiecare agent al stresului se prezintă ca un războiîn sine, fie acesta şi miniatural. Iar oameniiîn majoritatea lor, când traversează o situaţie conflictuală de orice natură, sunt predispuşi să devină obiecte conştiente ale asaltului anxietăţii. Din acest adevăr rezultă că oamenii nu vor iar cel mai adesea nici nu o vor face să participe la ceea ce consideră a fi un conflict ameninţător.
An AparițIe:
2013
Format:
13X20
Isbn:
978-606-93204-6-4
Colectie:
SELFCONNECT
Editie:
NECARTONAT
Editură:
PRESTIGE
Editura:
Prestige
Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.
Scrie un review
Review-ul a fost trimis cu succes.