1001 ganduri pentru cumpatare

Martian Cotrau
77,00 RON
In stoc

Durata de livrare: 1-3 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 9786060571643 Ai nevoie de ajutor? 0733.940.772
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

De-a lungul timpurilor, putine probleme au constituit obiectul unor controverse atat de aprige ca folosirea bauturilor alcoolice. Ele au cunoscut lauda fara margini a unor inspirati poeti, care au vazut in „elixirul zeilor” mijlocul de a se sustrage de la realitatile exterioare si interioare. Insa numeroase au fost si glasurile potrivnice, care nu au infierat numai abuzul, ci chiar si uzul bauturilor alcoolice, – in numele moralei, religiei, stiintei. Intre aceste pozitii extreme, oamenii toleranti si cumpatati au fost si sunt pentru calea de mijloc: utilizarea moderata.

Rolul alcoolului in societatea umana nu poate lasa indiferent pe nimeni – nici pe adeptul sau inflacarat, nici pe acela care apreciaza – pe buna dreptate – ca alcoolismul este una dintre cele mai grave probleme socio-medicale din epoca noastra.

Prin natura preocuparilor mele de toxicolog, o parte din activitate a fost consacrata domeniului intoxicatiei etilice. Lecturile de ani si ani mi-au oferit prilejul de a culege numeroase ganduri despre bauturile alcoolice, dintre care o parte le-am inmanuncheat in volumul de fata: 1001 GANDURI PENTRU CUMPATARE.

An AparițIe: 2022

Isbn: 9786060571643

Pagini: 364

Format: 13x21 cm

Editura: Cartea Romaneasca Educational

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!